Świat

Człowiek z "domu horroru" aresztowany

Świat

 
TVN24Poprawczak na Jersey był przez lata "domem horroru"

Brytyjska policja zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który ma związek z przestępstwami popełnionymi w "domu horroru" - niesławnym poprawczaku na wyspie Jersey. Postawiono mu zarzuty "ciężkich przestępstw kryminalnych".

Mężczyzna, którego nazwiska nie podano, został zatrzymany w środę w kontynentalnej części Wielkiej Brytanii. Jego przesłuchania mają się rozpocząć w piątek na Jersey, gdzie został przewieziony. To trzecia osoba zatrzymana w sprawie domu Haut de la Garenne.

Od czasu, gdy 23 lutego policyjny pies znalazł na terenie poprawczaka fragment dziecięcej czaszki policja przeszukuje pomieszczenia budynku przy pomocy specjalistycznego sprzętu. W tym tygodniu w piwnicy funkcjonariusze znaleźli zęby mleczne i fragmenty kości.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O DOWODACH Z JERSEY

Ponad 100 świadków, trzech zatrzymanych

Z policją skontaktowało się również dotąd ponad 160 osób, informując o brutalnym traktowaniu i różnych formach psychicznego i fizycznego poniżania.

To właśnie dzięki ich zeznaniom zatrzymano 45-latka, a wcześniej dwóch innych mężczyzn - dawnych strażników w domu.

Poprawczak na Jersey zamknięto w 1986 roku, a makabryczne praktyki, takie jak tortury, mogły w nim trwać nawet od lat 50.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości