Syryjczyk podejrzewany o zbrodnie wojenne zatrzymany w Niemczech

Świat

Jakub Loska | Fakty z zagranicy07.08.2017 | "Sunday Times": w Europie funkcjonuje siatka uśpionych bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego

29-letni Syryjczyk został zatrzymany w południowo-zachodniej części Niemiec m.in. pod zarzutem zbrodni wojennych, jakich miał się dopuścić w Syrii, będąc członkiem tak zwanego Państwa Islamskiego - poinformowała w środę niemiecka prokuratura.

Syryjczyk jest też oskarżany o udział w organizacjach terrorystycznych. Jak podała prokuratura, mężczyzna w 2013 roku dołączył do ekstremistycznej organizacji Front al-Nusra (noszącej później nazwę Dżabhat Fatah al-Szam), a z IS związał się rok później.

Pobicia i egzekucje

Następnie trafił do więzienia. Tam, jak zarzuca mu prokuratura, miał znęcać się nad trzema współosadzonymi. Mężczyzna miał też pobić kierowcę tira oraz dokonać egzekucji na więźniu tak zwanego Państwa Islamskiego w 2014 roku. 31 lipca Syryjczyk został zatrzymany w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia w południowo-zachodniej części Niemiec. We wtorek stanął przed sądem.

Autor: MZS/adso / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: