Świat

Czerwony kwadrat to kompletna ruina. Strefa Gazy z kosmosu

Świat


Od ponad 20 dni Izrael bombarduje Strefę Gazy. Szacuje się, że od początku działań zbrojnych, które z czasem rozszerzono także o operację lądową, zginęło ponad 1 tys. Palestyńczyków, w ogromnej większości cywilów. ONZ opublikowała mapy satelitarne, które pokazują efekty nalotów.

Czerwony kwadrat na mapie oznacza doszczętne zniszczenie budynku, pomarańczowy - poważne uszkodzenia. Zniszczenia mniejszego stopnia oznaczono kolorem żółtym, a zielonym - krater uderzeniowy.

Na grafice pokazano także dwa widoki z bliska ostrzelanych dzielnic - przed rozpoczęciem operacji i w jej trakcie.

Czerwony kwadrat to zniszczenie

Pierwsza z map pokazuje okolicę Beit Hanun w północnej części Strefy Gazy, gdzie prowadzona jest ofensywa izraelskiej armii przeciwko Hamasowi. Kilka dni temu ONZ-owska szkoła została ostrzelana przez izraelską artylerię. W ataku zginęło co najmniej 17 cywilnych Palestyńczyków, a ponad 200 odniosło rany.

Ten mały skrawek palestyńskiej ziemi znalazł się na celowniku izraelskiej armii ze względu na bliskość granicy i podejrzenie, że w rejonie znajdują się tunele.

Zniszczenia w rejonie Beit HanunUNITAR/UNOSAT

Drugą mapę opublikowano w sobotę. Przedstawia rejon miast: Shejaiya, Toffah i Shaaf. Według ONZ na tym obszarze całkowicie zniszczono ok. 700 obiektów.

Zniszczenia na północnym wschodzie Strefy GazyUNITAR / UNOSAT

Autor: pk/zp / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: UNITAR / UNOSAT

Tagi:
Raporty: