TVN24 | Świat

Z jego domu po przejściu tornada ocalało tylko pianino. Gra na nim przed ruinami

TVN24 | Świat

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
Gra na pianinie przed zniszczonym domem
Gra na pianinie przed zniszczonym domemTVN24
wideo 2/4
TVN24Gra na pianinie przed zniszczonym domem

Ze zniszczonego przez wichurę domu ocalało pianino. Jego właściciel stracił dach nad głową, jednak już kilka dni po przejściu tornada usiadł przy instrumencie i zagrał. Nie traci optymizmu – mówi, że ma pracę, a dom się odbuduje.

W Czechach wciąż trwa liczenie strat po ostatniej nawałnicy. Wiele osób straciło domy i dobytek. Jednak mieszkańcy starają się zachować nadzieję – tak jak mężczyzna, który grał na pianinie przed swoim zniszczonym domem.

Jak tłumaczy Czech, jego dom został kompletnie zniszczony. Kiedy uderzyło tornado, on i jego partnerka byli w budynku. To ona ich uratowała, dzięki czemu nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kobieta ma tylko lekko poranioną rękę. Pianista nie traci optymizmu – mówi, że ma pracę, a dom się odbuduje. Na razie gra sąsiadom Beethovena.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Tornado w Czechach

W czwartek przez południowe Morawy przeszło tornado. Jak poinformował rzecznik miejscowej policji Pavel Szvab, śmierć poniosło pięć osób. Według źródeł medycznych ratownicy pomogli 150 rannym osobom, 90 osób trafiło do szpitala.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24