TVN24 | Świat

"Ingerencja w wewnętrzne sprawy". Czarnogóra wydaliła ambasadora Serbii, Belgrad się rewanżuje

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP

Serbia dała 72 godziny na opuszczenie kraju ambasadorowi Czarnogóry Tarzanowi Milosevicowi. To reakcja na sobotnie wydalenie przez Czarnogórę ambasadora Serbii Vladimira Bozovicia za "ingerencję w jej wewnętrzne sprawy".

Ambasador Serbii w Czarnogórze Vladimir Bozović określił w piątek jako "wyzwolenie" decyzję Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Czarnogóry z listopada 1918 roku o połączeniu się z Serbią. - Był to wyraz wolnej woli zjednoczenia się tego narodu z siostrą Serbią - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W reakcji na te słowa ministerstwo spraw zagranicznych Czarnogóry oświadczyło, że "Bozović w najbardziej bezpośredni sposób potępił państwo, które udzieliło mu dyplomatycznej gościnności". Podgorica dała serbskiemu dyplomacie 72 godziny na opuszczenie kraju za "ingerencję w jej wewnętrzne sprawy".

Serbia odpowiedziała tym samym posunięciem i dała 72 godziny na opuszczenie kraju ambasadorowi Czarnogóry Tarzanowi Milosevicowi.

Czarnogóra w 2006 roku ogłosiła niepodległość, a w 2018 roku parlament tego kraju symbolicznie uchylił postanowienie Zgromadzenia z 1918 roku.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock