"Czarne orły" porwały turystki

Świat

Aktualizacja:
WikidiaTurystki zostały uprowadzone w pobliżu granicy z Kolumbią

Australijka i Brytyjka zostały uprowadzone w piątek w północno-wschodniej części Ekwadoru, w pobliżu granicy z Kolumbią - poinformowały ekwadorskie władze.

O porwaniu powiadomiło na Twitterze ekwadorskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Zdaniem resortu za uprowadzeniem stoi kolumbijska grupa przestępcza rekrutująca się z dawnych ugrupowań paramilitarnych, działająca na pograniczu obu krajów.

Nie podano danych zaginionych kobiet. Według ostatnich informacji przebywały w pobliżu rezerwatu przyrody Cuyabeno, w prowincji Sucumbios, na północnym wschodzie kraju. Obie należały do pięcioosobowej grupy turystycznej, którą zaatakowano, gdy płynęła łodzią w kierunku rezerwatu. Dzieło "Czarnych orłów" - Według władz lokalnych ataku dokonało trzech członków grupy nazywającej się "Czarnymi orłami" - podało ministerstwo. Dodało, że napastników poszukuje policja, wojsko oraz straż rezerwatu. "Czarne orły" uważane są za jedną niebezpieczniejszych grup przestępczych działających w regionie. Powstały po 2006 roku, gdy rozwiązano Zjednoczone Siły Samoobrony Kolumbii (AUC) - ultraprawicowe milicje, walczące z kolumbijską komunistyczną partyzantką.

Autor: jak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikidia