Świat

Córka Kadyrowa "uczennicą roku 2016"

Świat

Instagram kadyrov_95Zdolna córka Ramzana Kadyrowa

16-letnia córka prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa Chadiżat zwyciężyła w republikańskim etapie rosyjskiego konkursu "Uczeń roku 2016". O tym, że nastolatka jest zdolna, Czeczeni dowiedzieli się już wcześniej, kiedy ich przywódca pochwalił się, że Chadiżat zna na pamięć cały Koran.

O zwycięstwie córki poinformował na Instagramie ojciec, Ramzan Kadyrow.

"Chadiżat będzie walczyła nadal. O tytuł najlepszego ucznia na etapie międzyregionalnym, który odbędzie się w mieście Uljanowsk w dniach 28 marca – 1 kwietnia" – poinformował Kadyrow.

Prezydent Czeczenii ma dziewięcioro dzieci: trzech synów i sześć córek. W 2007 roku adoptował z sierocińca dwóch chłopców. O dzieciach przywódcy wiadomo niewiele. To dotyczy także 16-letniej Chadiżat. Trzy lata temu Kadyrow jednak pochwalił się, że Chadiżat zna na pamięć cały Koran.

"Wnuczka Achmata Kadyrowa"

Czeczeńska telewizja poinformowała, że Chadiżat "jest najlepszą wśród uzdolnionych dzieci w każdej miejscowości Czeczenii".

Rosyjskie media zwracają uwagę, że na Instagramie przywódca Czeczenii napisał o córce "wnuczka Achmata Kadyrowa". Nazywają ja w ten sposób także czeczeńskie media.

Rosyjska gazeta "Moskowskij Komsomolec" napisała, że prezentacja nastolatki, która zwyciężyła w konkursie, odbyła się w Groznym, w Centrum Edukacji im. Achmata Kadyrowa, na tle portretów ojca czeczeńskiego przywódcy.

"Moskowskij Komsomolec" przypomniał, że nie tylko Chadiżat zna na pamięć Koran. "W ciągu roku świętą księgę islamu przestudiowali także inni członkowie rodziny prezydenta, w tym jego kuzyni" - napisał dziennik.

Kim jest Ramzan Kadyrow?
Kim jest Ramzan Kadyrow?TVN24 BiS

Autor: tas\mtom / Źródło: mk.ru, kadyrov_95, lenta.ru

Źródło zdjęcia głównego: Instagram kadyrov_95

Pozostałe wiadomości