Świat

Conchita Wurst w siedzibie ONZ. Ban Ki-moon: jest gwiazdą świata

Świat


- Kiedy usłyszałem, że ona wygrała Eurowizję, pomyślałem, że jest gwiazdą świata - powiedział w Wiedniu o Conchicie Wurst sekretarz generalny ONZ. Ban Ki-moon gościł w poniedziałek tę austriacką piosenkarkę i chwalił ją za walkę przeciwko dyskryminacji i nietolerancji.

Austriaczka Conchita Wurst to brodata drag queen, która wygrała konkurs piosenki Eurowizji w maju 2014 roku. Prawdziwe imię wokalistki to Tom Neuwirth.

Ban Ki-moon powiedział, że piosenkarka zamieniła imprezę, często wyśmiewaną za kiczowate występy w "chwilę edukacji w zakresie praw człowieka", walcząc o tolerancję i różnorodność.

"Jest gwiazdą świata"

- W tym roku rozszerzyłem przywileje dla partnerów tej samej płci pracowników ONZ. Dyskryminacja nie ma miejsca w ONZ - powiedział Ban, nagrodzony gorącymi brawami przez zgromadzonych w auli urzędników. Wymienił z Wurst uścisk dłoni, żartował z nią. - Kiedy usłyszałem, że ona wygrała Eurowizję, pomyślałem, że jest gwiazdą świata - dodał.

Conchita Wurst, zwracając się do sekretarza generalnego, poprosiła o jeszcze więcej tolerancji. - Będziesz szanowany, jeśli sam będziesz szanował innych - powiedziała.

Autor: pk//gak / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości