Świat

CNN: Obama uprzedzony o groźbie zamachów w trzech miastach USA

Świat


Prezydent USA Barack Obama został poinformowany o możliwości ataków terrorystycznych w okresie noworocznym w trzech wielkich amerykańskich miastach: Nowym Jorku, Los Angeles i Waszyngtonie - informuje CNN.

Jak podano, briefing z udziałem władz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo odbył się przed wyjazdem prezydenta na wakacje na Hawajach.

Ostrzeżenia niepotwierdzone

Informacje o możliwych zagrożeniach są niepotwierdzone i pochodzą od źródeł zagranicznych. Cytowani przez CNN przedstawiciele amerykańskiej administracji sprecyzowali, że doniesienia o zagrożeniu są oparte na "jednym źródle". Niemniej władze zapewniają, że traktują również takie ostrzeżenia bardzo poważnie.

Nie sprecyzowano, których konkretnie lokalizacji w trzech miastach dotyczą te ostrzeżenia. Źródła CNN podkreśliły, że szczególne obawy dotyczą zawsze tzw. miękkich celów, takich jak wielkie zgromadzenia czy węzły komunikacyjne.

Zaostrzone środki bezpieczeństwa

Według CNN władze federalne i lokalne zaostrzają środki bezpieczeństwa w miejscach uważanych za szczególnie narażone na ataki ze względu na obchody Nowego Roku. Chodzi o nowojorski Times Square i Rose Bowl niedaleko Los Angeles.

Autor: mm//gak / Źródło: PAP