Chiny będą kontrolować internetowych graczy

 
Wciąga m.in. Second Life

Walką z uzależnieniem od gier on-line tłumaczą Chińczycy plany nowych restrykcyjnych przepisów dotyczących internetu. W zeszłym roku regularnych graczy przez internet naliczono w Państwie Środka ok. 20 milionów.

Chińczycy obawiają się wzrostu liczby młodych, dla których granie jest jedynym sensem życia. W przeszłości zdarzały się nawet przypadki śmierci z wycieńczenia po szczególnie długich sesjach. Dlatego też Chiny zdecydowały już wcześniej, że do kafejek internetowych zakaz wstępu mają nieletni, a czas przebywania w nich jest limitowany. Teraz Pekin szykuje następny krok, nie ujawnił jednak jaki.

W 2007 r. wzrosła ogólna liczba internetowych graczy - aż o 23 proc. do poziomu ponad 40 milionów osób. Odsetek tych, którzy regularnie są on-line wyniósł aż 30 proc. tej liczby.

Gry przez sieć to oczywiście również wielki biznes, w zeszłym roku wyjątkowy - legalnie działające sklepy sprzedały oprogramowania za prawie 1,5 miliarda dolarów. Oprócz tego działa ogromny rynek pirackich oprogramowań.

Źródło: Reuters, TVN24

Pozostałe wiadomości