Autokar rozbił się w tunelu na autostradzie. Zginęło 36 osób, w tym dzieci

TVN24


"Jeden z najtragiczniejszych wypadków" - pisze agencja AFP, donosząc o śmierci 36 osób, w tym dwojga dzieci. Wypełniony pasażerami autokar uderzył w ścianę tunelu na autostradzie w prowincji Schaanxi, w północno-środkowej części Chin.

Do wypadku doszło w czwartek, tuż przed północą czasu lokalnego (godzinie 18 w Polsce) - podała w piątek nad ranem agencja AFP. 13 rannych w wypadku pasażerów przewieziono do szpitala.

Jak poinformowała państwowa agencja Xinhua, powołując się na lokalną policję, autokar jechał z Chengdu w środkowych Chinach do Luoyang, kierując się na północny wschód.

Tragiczne statystyki. Nawet ponad 250 tysięcy zabitych w rok

AFP zauważa, że jest to jeden z najtragiczniejszych wypadków autokarów w Chinach od 2008 roku, gdy na południowym zachodzie kraju autokar spadł do wąwozu, w wyniku czego zginęło 51 osób.

Według oficjalnych statystyk w wypadkach drogowych w tym najludniejszym kraju świata w 2015 roku zginęło 58 tysięcy ludzi. Podobnie było rok wcześniej. AFP zastrzega jednak, że prawdziwe statystyki mogą być inne - według Światowej Organizacji Zdrowia w 2013 roku na chińskich drogach zginęło 260 tysięcy ludzi, cztery razy więcej niż wynikało z informacji podawanych przez władze.

Autor: arw//now / Źródło: PAP