Chiński burmistrz stracił stołek za łapówkę

tvn24.plBurmistrz miał przyjąć 20 milionów juanów łapówki

Burmistrz Nankinu, miasta leżącego w wschodnich Chinach, Ji Jianye został odwołany ze stanowiska za "poważne naruszenie dyscypliny" - podała w sobotę prasa państwowa. W taki sposób w komunikatach oficjalnych zazwyczaj określane są przestępstwa korupcyjne.

Ji Jianye został też odwołany ze stanowiska wicesekretarza Partii Komunistycznej w Nankinie. Jak pisze "People's Daily", Ji może być zamieszany w przyjęcie łapówki w wysokości 20 milionów juanów (ok. 3,3 miliona dolarów).

Jego odwołanie to kolejna wśród wysokich rangą działaczy Partii Komunistycznej dymisja, przeprowadzona w ramach prowadzonej przez władze kampanii antykorupcyjnej.

Partia walczy z korupcją

Nankin (Nanjing), dawna stolica Chin, liczący około 8 mln ludności, jest ośrodkiem administracyjnym zamożnej prowincji Jiangsu. Ji Jianye pełnił urząd burmistrza miasta od 2010 roku. Walka z korupcją nabrała szczególnego znaczenia w Chinach, odkąd w marcu urząd prezydenta kraju objął Xi Jinping. Zapowiedział on zakrojoną na szeroką skalę walkę z korupcją na wszystkich szczeblach władzy

Autor: rf/jk / Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości