Chciał porwać 13-latkę. Matka rzuciła się, by ją ratować

Świat

Citrus County Sheriff's Office30-latek to recydywista. Za próbę porwania grozi mu zapewne kilka lat więzienia

Służę 10 lat i w życiu czegoś takiego nie widziałem - stwierdził policjant, który pomógł złapać niedoszłego porywacza w miasteczku Hernando na Florydzie. 30-letni mężczyzna próbował uprowadzić nastolatkę ze sklepu, w biały dzień i pod okiem kamer. Udaremniła to jej matka.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż przed południem.

30-letni mężczyzna widoczny na nagraniu podszedł od tyłu do matki robiącej zakupy z 13-letnią córką. Chwycił tę ostatnią za ręce i zaczął uciekać. Dziewczynka upadła na ziemię. Na ratunek rzuciła się jej matka. Próbowała powstrzymać porywacza, łapiąc córkę za nogi. Goniła go między sklepowymi regałami i w końcu, już przy drzwiach wyjściowych, przytrzymała córkę na tyle mocno, że 30-latek postanowił uciec. Gdy jednak wybiegł ze sklepu, w ślad za nim podążył sprzedawca.

Tuż za drzwiami zauważył wysiadającego z radiowozu policjanta, sierż. Jonathana Behnena. Krzyknął, że ucieka mężczyzna, który próbował porwać dziecko. Policjant wsiadł do samochodu i zastawił wyjazd 30-latkowi, który już siedział za kierownicą. Wycelował w niego broń; po chwili wahania mężczyzna się poddał.

- Służę 10 lat i w życiu czegoś takiego nie widziałem - stwierdził sierż. Behnen, nie mogąc się nadziwić temu, że ktoś próbował dokonać porwania w takim miejscu i takiej sytuacji.

Mężczyzna, zidentyfikowany jako Craig Bonello, przebywa w areszcie. Tożsamości matki i córki nie ujawniono, jak zawsze w przypadku takich spraw, nie wiadomo bowiem, jakie motywy kierowały niedoszłym porywaczem i jakie rozstrzygnięcie zapadnie w sądzie.

To niejaki Craig Bonello próbował porwać 13-latkęCitrus County Sheriff's Office

Autor: adso//rzw / Źródło: The Washington Post

Źródło zdjęcia głównego: Citrus County Sheriff's Office