Świat

"Chavezowi zostały dwa lata życia"

Świat


Stan zdrowia kontrowersyjnego prezydenta Wenezueli ma być znacznie gorszy, niż jest to podawane do wiadomości publicznej. - Zostały mu nie więcej niż dwa lata życia - mówi Salvador Navarrete, który był do niedawna osobistym chirurgiem Hugo Chaveza. Prezydent Wenezueli ma mieć złośliwego guza w biodrze.

Navarrete opiekował się Chavezem od 2002 roku. Swoje stanowisko utracił dopiero w ostatnich miesiącach. Wenezuelczyk udzielił wywiadu meksykańskiemu magazynowi "Milenio Semanal".

Gasnąca nadzieja?

W opinii lekarza, stan prezydenta jest zdecydowanie gorszy, niż jest to podawane w oficjalnych mediach. 57-letni Chavez walczy z rakiem, przeszedł już dwie operacje i trzy lub cztery rundy chemioterapii na Kubie. Prezydent zapewnia w kolejnych wystąpieniach publicznych, że stan jego zdrowia poprawia się.

Navarrete twierdzi jednak, że jest wręcz przeciwnie, a Chavezowi zostały maksymalnie dwa lata życia. - Ma złośliwy nowotwór, prawdopodobnie mięsaka, w biodrze. Dlatego jest leczony agresywną chemioterapią - mówi lekarz.

Jeśli informacje Navarrete, które mają pochodzić od rodziny Chaveza, są prawdziwe, to rzeczywiście rokowania są mało optymistyczne. Mięsaki należą do najgorszych nowotworów, które są bardzo odporne na leczenie, bardzo szybko dają przerzuty i silnie wyniszczają organizm.

Lekarz w wywiadzie określił Chaveza jako coraz bardziej nieufnego. - Teraz ma zaufanie już tylko dla kubańskich lekarzy - twierdzi Navarrete.

Źródło: Ria Novosti