Świat

"Cennik niewolników Państwa Islamskiego". Najwięcej kosztują dzieci

Świat

[object Object]
ONZ: w Iraku natrafiono na ponad 200 zbiorowych grobów ofiar ISReuters
wideo 2/20

Dżihadyści z Państwa Islamskiego rozprowadzają w swoich szeregach cennik niewolników - przekazała wysoka rangą przedstawicielka ONZ. Najwięcej pieniędzy dżihadyści żądają za dzieci do 9 roku życia. Nie wiadomo, czy cennik jest autentyczny.

Urzędniczka ONZ Zainab Bangura poinformowała, że podczas swojej kwietniowej wizyty w Iraku otrzymała kopię broszury Państwa Islamskiego, która zawierała ceny oferowane za kobiety i dzieci. Lista miała pochodzić sprzed około ośmiu miesięcy.

- Jedna dziewczyna może być sprzedawana i kupowana przez nawet pięciu lub sześciu różnych mężczyzn. Często dżihadyści sprzedają dziewczynki ich rodzinom za tysiące dolarów - powiedziała Bangura.

Im młodsze, tym droższe

Dżihadyści najwyżej cenią dzieci od pierwszego do dziewiątego roku życia. Płacą za nie 165 dolarów. Według cennika ten przedział dotyczy także małych chłopców.

Następny przedział wiekowy to od 10 do 20 lat. Za kobiety w tym wieku dżihadyści żądają 124 dolarów. Z kolei kobiety w wieku 20-30 lat są dla nich warte nieco ponad 80 dolarów. Za kobiety między 30 a 40 rokiem życia dżihadyści chcą ponad 60 dolarów. Najmniej za te powyżej 50 roku życia - 41 dolarów.

Autentyczności cennika nie udało się potwierdzić.

[object Object]
ONZ: w Iraku natrafiono na ponad 200 zbiorowych grobów ofiar ISReuters
wideo 2/20

Autor: kło\mtom / Źródło: Bloomberg