Świat

Miss zmarła po liposukcji. Operacja była nagrodą w konkursie

Świat

facebook.com/AlcaldiaDuranCatherine Cando miała 19 lat

19-letnia miss miasta Duran w Ekwadorze zmarła w wyniku komplikacji po operacji liposukcji. Rodzina dziewczyny przekonuje, że wcale nie chciała ona zabiegu i zrobiła go tylko dlatego, że była to jedna z nagród w konkursie.

Catherine Cando została miss Duran w październiku 2014 r. Na co dzień była studentką medycyny na Uniwersytecie Katolickim w Guayaquil, czasami dorabiała jako modelka.

Jej śmierć wstrząsnęła mieszkańcami Duran, a rodzina domaga się wszczęcia śledztwa i postawienia przed sądem lekarza przeprowadzającego operację.

Brat Cando zapewnia, że dziewczyna wcale nie chciała zabiegu i nie zdecydowałaby się na niego, gdyby nie była to jedna z nagród w konkursie.

Urząd miasta Duran zapewnia, że to nie jego urzędnicy byli odpowiedzialni za wybór takiego prezentu. Miała być to indywidualna "strategia marketingowa" chirurga plastycznego, który był członkiem jury.

Catherine Cando została miss Duran w październiku facebook.com/AlcaldiaDuran

Ekwadorski dziennik "El Telegrafo" opublikował archiwalny wywiad z dziewczyną. Cando wymienia nagrody, które otrzymała: samochód, tablet oraz operację plastyczną. - Zamierza pani poddać się zabiegowi? - pyta dziennikarz. - Nie... - odpowiada najpierw dziewczyna. Później dodaje: - Jeszcze nie wiem... Nie rozmawiałam z lekarzem. Chciałabym się go zapytać, czy jest to poważny zabieg i czy mogłabym go przekazać innej osobie, która naprawdę by go potrzebowała - wyjaśnia.

W tym samym wywiadzie Cando przyznała, że wahała się, czy wziąć udział w konkursie, bo czuła się za gruba, jednak dzięki diecie i ćwiczeniom udało jej się osiągnąć wymarzoną wagę.

Jak piszą ekwadorskie media, dziewczyna sama chciała zostać chirurgiem plastycznym. W jednym z wywiadów wspominała, że takie zabiegi podnoszą u kobiet samoocenę.

Autor: kg\mtom / Źródło: lahora.ec, eltelegrafo.com.ec

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/AlcaldiaDuran