Świat

Cała gazeta tylko o papieżu. W środku reklamy leków na odchudzanie

Świat

New York Times"Il Mio Papa" - tygodnik poświęcony papieżowi Franciszkowi już w kioskach

W środę popielcową do włoskich kiosków trafił pierwszy numer magazynu "Il Mio Papa", poświęcony wyłącznie papieżowi Franciszkowi. Jego redaktor naczelny zapewnia, że jego celem nie jest zrobienie z papieża celebryty, ale chęć pomocy w poprawianiu świata. Sam Franciszek, w wywiadzie dla włoskiej gazety powiedział, że nie chce być ani supermenem, ani gwiazdą.

"Il Mio Papa" (tłum. Mój Papież) jest pełen zdjęć, opisów historii z życia Franciszka, tekstów papieża oraz relacji innych o nim.

"Miejcie odwagę być szczęśliwi"

"Il Mio Papa" - tygodnik poświęcony papieżowi Franciszkowi już w kioskachNew York Times

"Jeden tydzień u jego boku", "Najpiękniejsze słowa", "Poruszające zdjęcia", "Pierwszy rok z nim", "Wchodzimy do domu, w którym mieszka", "Słowa papieża, które polepszają nasze życie: Miejcie odwagę być szczęśliwi" - to tytuły z okładki "Il Mio Papa". A w środku, na 68 stronach, pomiędzy artykułami, znajdziemy reklamy lekarstw na odchudzanie, środków przeczyszczających, kremów i produktów do pielęgnacji włosów.

Chcemy z papieżem poprawić świat

Reaktor magazynu Aldo Vitali tłumaczy, że nie jest jego celem zrobienie z papieża celebryty, ale chęć pomocy w poprawianiu świata.

- Tygodnik nazwaliśmy "Mój Papież" przekonani, że każdy ma poczucie, że papież mówiąc, mówi właśnie do niego - wyjaśnia Vitali i zapewnia, że jego tytuł nie będzie publikował plotek. - Ten magazyn nie służy kultowi jednostki. Chcemy wykorzystać papieża by dać przykład - zapewnia Vitali.

Papież w imperium Berlusconich

Wydawcą tygodnika jest "Mondadori", firma należąca do rodziny Silvio Berlusconiego, stanowiąca część imperium medialnego byłego premiera Włoch.

Do tej pory papieżem i jego wystąpieniami zajmowała się prasa codzienna i rzymska gazeta "L'Osservatore Romano". "Il Mio Papa" to pierwsza kolorowa gazeta poświęcona papieżowi.

- Oczywiście będziemy obserwować, jak magazyn będzie się rozwijał. Ale moje pierwsze wrażenie jest takie, że to jest magazyn skierowany do szerokiej publiczności, nie mających ambicji, by pogłębiać tematy wystąpień papieża, ale to nie jest zarzut. Może być atutem tygodnika - komentuje redaktor naczelny L'Osservatore Romano, Giovanni Maria Vian.

Pierwszy numer "Il Mio Papa" trafił do włoskich kiosków w środę popielcową. Sam Franciszek, w wywiadzie dla włoskiej gazety powiedział, że nie chce być ani supermenem, ani gwiazdą.

Autor: jl/jk / Źródło: New York Times

Źródło zdjęcia głównego: New York Times

Tagi:
Raporty: