Świat

Były szef Partii Regionów Janukowycza zatrzymany w akcji SBU

Świat

partyofregions.uaOłeksandr Jefremow pochodzi z Ługańska

Na Ukrainie zatrzymano w sobotę Ołeksandra Jefremowa, byłego szefa frakcji parlamentarnej Partii Regionów, zbiegłego w ub. roku z kraju byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Jefremow uważany jest za osobę finansującą działalność separatystów prorosyjskich.

Pochodzący z Ługańska deputowany poprzedniego parlamentu i jeden z najważniejszych polityków ugrupowania Janukowycza został aresztowany z polecenia Prokuratury Generalnej. Wiadomo, że zatrzymania dokonano w ramach „operacji specjalnej” przeprowadzonej wspólnie ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy.

Prawa ręka Janukowycza podejrzana o "nadużycie władzy"

Prokuratura wysunęła mu podejrzenia w sprawie „nadużycia władzy w okolicznościach obciążających” oraz „fałszerstwo służbowe” – poinformował mianowany zaledwie w ub. wtorek na stanowisko prokuratora generalnego Wiktor Szokin.

Jefremow, który nie ukrywał swych prorosyjskich poglądów, był w przeszłości gubernatorem obwodu ługańskiego.

W styczniu przedstawicielka prezydenta Petra Poroszenki ds. pokojowego uregulowania konfliktu w Donbasie Iryna Heraszczenko zwróciła się do prokuratury z prośbą o sprawdzenie, czy Jefremow i deputowana do obecnego parlamentu Natalia Korolewska nie finansują działalności separatystów w Donbasie.

Autor: adso//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: partyofregions.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości