Była szefowa MSZ Austrii będzie pracować dla Putina. Przed laty tańczyła z nim na swoim weselu

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Karin Kneissl tańczy z Władimirem Putinem. Wideo archiwalne
Karin Kneissl tańczy z Władimirem Putinem. Wideo archiwalne
Reuters
Reuters Karin Kneissl tańczy z Władimirem Putinem. Wideo archiwalne

Była minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl ogłosiła, że będzie pracować dla Władimira Putina. Została szefową think tanku w Petersburgu - pisze portal dziennika "Welt", przypominając, że w 2018 roku Kneissl zaprosiła Putina na swoje wesele.

Karin Kneissl od grudnia 2017 roku do czerwca 2019 roku pełniła funkcję minister spraw zagranicznych Austrii - w tym czasie brała udział w licznych tajnych spotkaniach w ramach Unii Europejskiej. Teraz 58-latka "ogłosiła, że zmienia stronę i w przyszłości będzie pracować dla Władimira Putina" - pisze w poniedziałek "Welt".

Kneissl podczas spotkania z Putinem w czerwcu 2018 rokuPräsident der russischen Föderation Putin besucht Österreich

Według jej własnych informacji będzie kierować think tankiem o nazwie GORKI - Geopolitical Observatory for Russia's Key Issues (Obserwatorium Geopolityczne dla Kluczowych Zagadnień Rosji). "Nowy think tank ma na celu znalezienie akademickich odpowiedzi na bieżące pytania polityczne" - informuje "Welt". Ma siedzibę na Uniwersytecie w Petersburgu.

Kneissl rozważa przeprowadzkę do Rosji

Kneissl zaprezentowała swoją nową pracę w służbie Rosji na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu. "Gdy zachodni dyplomaci unikali propagandowego wydarzenia, Kneissl pojawiła się tam trzykrotnie. Narzekała, że Austria zdradziła Rosję" - relacjonuje portal.

"Poważnie rozważam przeprowadzkę do Rosji" - powiedziała była minister spraw zagranicznych Austrii w rozmowie z rosyjską agencją informacyjną TASS.

Już podczas swojej kadencji na stanowisku ministra spraw zagranicznych "Kneissl ujawniła dziwne relacje z Rosją. W 2018 roku zaprosiła Putina na swoje wesele w południowej Styrii, a nawet ukłoniła mu się po tańcu" - przypomina "Welt".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Präsident der russischen Föderation Putin besucht Österreich

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP