Świat

Izraelskie wojsko: oto broń Hamasu. "Byli przygotowani, ale my także"

Świat

Broń zebrano w Strefie Gazy w trakcie operacji naziemnej
Broń zebrano w Strefie Gazy w trakcie operacji naziemnejIDF
wideo 2/20

Hamas i Palestyński Islamski Dżihad były dobrze przygotowane na Operację Protective Edge - twierdzą Siły Obronne Izraela (IDF) i publikują zdjęcie arsenału zgromadzonego w czasie 50-dniowej akcji powietrznej i lądowej w Strefie Gazy.

IDF na blogu zamieściło serię zdjęć, które mają przedstawiać arsenał odebrany Palestyńczykom w czasie operacji Protective Edge. Izrael, korzystając z poruszenia związanego z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga na Ukrainie, przeprowadził lądową ofensywę na Strefę Gazy w lipcu 2014 roku. Już wcześniej prowadził ataki z powietrza.

Operacja Protective Edge trwała 50 dni. Jak podawała strona palestyńska, w trakcie izraelskiej ofensywy zginęło ponad 2000 osób, a ok. 7 tys. zostało rannych.

Nie wiadomo, dlaczego izraelskie wojsko publikuje zdjęcia dopiero teraz. Wpis na blogu zatytułowano: "Byli przygotowani, ale my także".

Broń zarekwirowana HamasowiIDF

Broń Hamasu

"Hamas i Palestyński Islamski Dżihad były dobrze przygotowane na Operację Protective Edge" - napisały IDF na blogu. Dodano, że Hamas dozbrajał się dzięki podziemnym tunelom i przygotowywał na przybycie żołnierzy IDF. "Ale my także byliśmy przygotowani" - napisano.

Dalej IFD pisze, że broń zebrano tylko w trakcie operacji naziemnej. Zarekwirowano m.in.: kałasznikowy, pistolety maszynowe Uzi, karabiny M16, strzelby, granatniki RPG, noże.

- Cała ta broń była używana przez organizacje terrorystyczne przeciwko IDF, ale zniszczyliśmy ją na polu - powiedział Moti Zabarsky, dowódca jednostki odpowiedzialnej za zniszczenie broni ze Strefy Gazy.

"Część broni zarekwirowanej Hamasowi w czasie Operacji Protective Edge"IDF

Autor: pk//rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: IDF

Tagi:
Raporty: