Piosenkarka Marilia Mendonca zginęła w katastrofie lotniczej. Tłumy pożegnały "Królową cierpienia"

Autor:
pp
Źródło:
PAP, BBC

W mieście Goiania w środkowej Brazylii odbyły się uroczystości pogrzebowe Marilii Mendonca, jednej z najpopularniejszych piosenkarek w tym kraju. Artystka zginęła wraz z czterema innymi osobami w katastrofie lotniczej prywatnego samolotu. Wokalistkę pożegnała rodzina, przyjaciele oraz fani.

Uroczystości pogrzebowe 26-letniej piosenkarki odbyły się w mieście Goiania w środkowej Brazylii. Poprzedziło je wystawienie trumny w lokalnym centrum sportowym, przed którym zgromadziły się tysiące fanów z różnych stron kraju.

Jak podało BBC Mundo, do rodzinnej miejscowości wokalistki przyjechało w sumie około 100 tysięcy osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Artystka leciała na koncert

Samolot, którym leciała Marilia Mendonca, rozbił się w piątek w jednej z wsi w południowo-wschodnim brazylijskim stanie Minas Gerais. Wśród ofiar był również wuj artystki, jej producent oraz dwóch członków załogi. Maszyna runęła na zbocze góry około trzy kilometry przed lotniskiem w miejscowości Piedade de Caratinga.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że na krótko przed zderzeniem z ziemią skrzydło samolotu zawadziło o linię wysokiego napięcia. Policja zaznaczyła, że ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia może być trudne, gdyż awionetka nie miała czarnej skrzynki.

Mendonca miała wystąpić na koncercie w piątek wieczorem w mieście Caratinga, 12 kilometrów od miejsca katastrofy. Na kilka godzin przed wypadkiem zamieściła w mediach społecznościowych filmik, w którym pokazała, jak przygotowuje się do wejścia na pokład prywatnego samolotu.

Kim była "Królowa cierpienia"?

Mendonca, rozpoczęła karierę jeszcze jako nastolatka. Była gwiazdą brazylijskiej muzyki country nazywanej sertanejo, laureatką nagrody Latin Grammy z 2019 roku. Nazywano ją "Królową cierpienia", ponieważ skupiała się w swoich utworach na doświadczeniach kobiet z nieudanymi związkami.

W zeszłym roku, gdy koncerty zostały odwołane z powodu pandemii, Mendonca wystąpiła w serii koncertów online. Jeden z nich ustanowił rekord najchętniej oglądanych transmisji na żywo na świecie. W 2020 roku była najczęściej słuchaną artystką w Brazylii na Spotify.

Osierociła dwuletniego syna.

Autor:pp

Źródło: PAP, BBC

Pozostałe wiadomości