TVN24 | Świat

Boris Johnson z kieliszkiem dłoni, wznoszący toast. Media: zdjęcia zrobiono w czasie lockdownu

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/dap
Źródło:
ITV News, Reuters

Boris Johnson z kieliszkiem dłoni, wygłaszający przemówienie i wznoszący toast. Takie zdjęcia opublikowało ITV News. Według brytyjskiego nadawcy zdjęcia pochodzą z listopada 2020 roku - z czasu, kiedy obowiązywały surowe restrykcje covidowe. To kolejne już doniesienia o spotkaniach towarzyskich na Downing Street, w czasie gdy w kraju obowiązywał lockdown.

Brytyjski kanał informacyjny ITV opublikował w poniedziałek nowe zdjęcia premiera Borisa Johnsona z kieliszkiem dłoni, wygłaszającego przemówienie i wznoszącego toast. Na fotografii widać, że obok Johnsona stoi kilka innych osób.

Według brytyjskiego nadawcy zdjęcia zostały zrobione podczas spotkania na cześć ustępującego dyrektora ds. komunikacji na Downing Street, Lee Caina. Fotografie mają pochodzić z 13 listopada 2020 roku. Wówczas przepisy pozwalały tylko dwóm osobom z różnych gospodarstw domowych przebywać w pomieszczeniach, a imprezy z osobami spoza jednego gospodarstwa domowego były zakazane.

"ITV News uznało, że opublikowanie zdjęć leży w interesie publicznym, mimo że nie udało się ujawnić tożsamości wszystkich uczestników" - czytamy na stronie nadawcy.

Kolejne doniesienia o łamaniu obostrzeń covidowych przez Johnsona

To kolejne już doniesienia o tym, że Boris Johnson łamał obostrzenia covidowe.

W styczniu tego roku ITV News informowało, że szef brytyjskiego rządu miał przyjęcie urodzinowe podczas pierwszego lockdownu koronawirusowego, w czerwcu 2020 roku.

Także w styczniu "Daily Mirror" ujawnił, że w biurze brytyjskiego premiera na Downing Street regularnie odbywały się alkoholowe spotkania, nazwane "winnymi piątkami" i nie zaprzestano ich po wprowadzeniu restrykcji covidowych, kiedy spotkania towarzyskie były zakazane.

Wcześniej brytyjska prasa donosiła o innych spotkaniach towarzyskich na Downing Street, w czasie gdy w kraju obowiązywały surowe restrykcje.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/dap

Źródło: ITV News, Reuters

Pozostałe wiadomości