TVN24 | Świat

Boris Johnson rezygnuje. Biały Dom wydaje oświadczenie

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Biały Dom w Waszyngtonie
Biały Dom w WaszyngtonieReuters Archive
wideo 2/3
Reuters ArchiveBiały Dom w Waszyngtonie

Demokratyczne zmiany w brytyjskim rządzie nie wpłyną na sojusz między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią - poinformowała rzeczniczka Białego Domu. Karin Jean-Pierre podczas briefingu zorganizowanego w czwartek w Waszyngtonie podkreśliła, że zmiany te nie wpłyną także na poparcie Ukrainy przez zachodnich sojuszników w jej wojnie z Rosją.

- Nasz sojusz z Wielką Brytanią nadal jest silny, nasze szczególne relacje z mieszkańcami tego kraju będą kontynuowane, nic się nie zmieni - powiedziała rzeczniczka administracji prezydenta USA Karin Jean-Pierre w związku z zapowiadaną dymisją premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

Przypomniała, że tydzień temu podczas szczytu NATO w Madrycie prezydent Biden potwierdził, że "kraje NATO będą nadal wspierać Ukrainę w jej wysiłkach na rzecz ochrony demokracji w obliczu brutalnej wojny Putina". I to, według niej, "nie zmieni się" w przyszłości.

Biały DomShutterstock

Rzeczniczka Białego Domu zapewniła również, że prezydent Biden będzie nadal dążył do wzmocnienia sojuszy nie tylko w formacie NATO, ale także w grupie G7.

Oświadczenie Bidena w związku z rezygnacją Johnsona

Wcześniej w czwartek Biden, komentując rezygnację Borisa Johnsona ze stanowiska brytyjskiego premiera, zapowiedział, że USA nadal będą utrzymywać bliskie relacje i współpracę z Wielką Brytanią.

- Stany Zjednoczone i Zjednoczone Królestwo są najbliższymi z przyjaciół, a specjalne relacje między naszymi narodami pozostają silne i trwałe. Oczekuję kontynuowania naszej bliskiej współpracy z rządem Zjednoczonego Królestwa - stwierdził Biden w oświadczeniu przekazanym przez Biały Dom.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości