TVN24 | Świat

"Nie chcę się jakoś przesadnie chwalić, ale schudłem co najmniej sześć kilogramów"

TVN24 | Świat

Autor:
mart
Źródło:
CNN, TVN24

Boris Johnson stanął na pierwszej linii frontu walki z otyłością. Brytyjski premier zaangażował się w ogólnonarodową inicjatywę promocji zdrowego stylu życia chwaląc się przy okazji, że pozbył się sześciu kilogramów. Zapowiada, że to nie koniec.

Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, zaangażował się w ogólnonarodową inicjatywę promocji zdrowego stylu życia. Opowiedział o tym, że zrzucił sześć kilogramów.

- Odkąd wyzdrowiałem po zakażeniu koronawirusem stopniowo poprawiam swoją formę fizyczną - powiedział w opublikowanym nagraniu. - Nie chcę się jakoś przesadnie chwalić, bo dopiero koncentruję się na tej sprawie, ale schudłem co najmniej sześć kilogramów. Ale gdy byłem bardzo chory, leżałem w oddziale intensywnej terapii, byłem bardzo otyły. Zbyt otyły - dodał brytyjski premier.

U Borisa Johnsona koronawirusa wykryto pod koniec marca. Przez pierwsze 10 dni przebywał w izolacji w siedzibie brytyjskich premierów przy Downing Street. Gdy stan jego zdrowia zaczął się pogarszać, został zabrany do szpitala. Trzy dni spędził na oddziale intensywnej terapii. Do pracy wrócił miesiąc po diagnozie.

Autor:mart

Źródło: CNN, TVN24