Świat

Bomba w autobusie to atak terrorystyczny?

Świat

Aktualizacja:
 
togliatti.deWidok na Togliatti

- To zamach terrorystyczny - tak rosyjskie władze określiły przyczynę eksplozji autobusu w mieście Togliatti, w obwodu samarskim. Zginęło w niej osiem osób, a 56 zostało rannych.

Gubernator obwodu Władimir Artiakow powiedział dziennikarzom, że wszczęte śledztwo zmierza właśnie tropem zamachu terrorystycznego.

Według źródła w lokalnych organach ścigania, ładunek wybuchowy miał siłę rażenia 1 kg trotylu. Bomba była umieszczona pod autobusem lub przymocowana w środku, do podłogi. Świadkowie opowiadają, że na miejscu wybuchu wyczuwało się charakterystyczny zapach trotylu.

Większość pasażerów to studenci. Wybuch miał miejsce w tzw. starej części miasta, w domach wokół wybite szyby do pierwszego piętra. Ta część miasta praktycznie zablokowana Yenna, forum tvn24.pl o zamachu


Togliatti jest ponad 700 tys. miastem portowym nad Wołgą - stolicą powiatu stawropolskiego w Obwodzie Samarskim. Swoją nazwę (wcześniej Stawropol nad Wołgą) miasto wzięło od nazwiska włoskiego przywódcy komunistycznego Palmiro Togliattiego, który zmarł w Związku Radzieckim w czasie urlopu.

Źródło: RIA Novosti, PAP, Interfax

Źródło zdjęcia głównego: togliatti.de