Biden ostrzega Rosję: podważanie ukraińskich wyborów będzie oznaczać "większe koszty"


Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ostrzegł Rosję, że jeśli zakłóci niedzielne wybory prezydenckie na Ukrainie, to poniesie tego koszty. Biden przebywał z wizytą w Bukareszcie.

- Uzgodniliśmy, że jeśli Rosja podważy te wybory w niedzielę, to musimy zachować stanowczość w obciążeniu Moskwy większymi kosztami, musimy też być równie zdecydowani w inwestowaniu w sojusz NATO - powiedział Biden dziennikarzom po spotkaniu z rumuńskim prezydentem Traianem Basescu. - Wszystkie kraje powinny użyć swych wpływów, by zapewnić stabilne warunki, które pozwolą Ukraińcom głosować całkowicie swobodnie - dodał Biden. Chodzi o wybory o znaczeniu fundamentalnym dla Ukrainy - przypomina AFP.

USA chcą pokazać swoje poparcie

Biden, jak pisze Reuters, przyjechał do Bukaresztu w ramach kampanii Waszyngtonu, który pragnie zapewnić swych wschodnioeuropejskich sojuszników o poparciu w konfrontacji z Rosją w kwestii Ukrainy. Wiceprezydent USA ponownie zapewnił Rumunię, że USA czują się zobowiązane do przestrzegania artykułu 5 Traktatu Waszyngtońskiego o kolektywnej obronie członków NATO.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: kło\mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości