Świat

Biały Dom: Zabicie bin Ladena priorytetem

Świat

Aktualizacja:
PAP/EPABin Laden ma na filmie zwracać się do Amerykanów

Schwytanie i zabicie Osamy bin Ladena pozostaje naszym absolutnym priorytetem - podkreśla Biały Dom, w odpowiedzi na zapowiedź pierwszego od trzech lat przesłania szefa Al-Kaidy.

- To samo dotyczy współpracowników i podwładnych bin Ladena, którzy winni zostać schwytani i postawieni przed sądem - zaznaczyła doradczyni prezydenta USA ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Frances Townsend w wywiadzie dla stacji CNN.

Al-Kaida przygotowuje specjalną akcję na szóstą rocznicę zburzenia wież World Trade Center. W ciągu najbliższych dni na jednej ze stron internetowych pojawić ma się nowe wideo Osamy bin Laden'a.

Najsłynniejszy terrorysta na świecie ma na nim wyglądać na wyraźnie starszego niż na dotychczasowych nagraniach. Film przygotować ma "medialna" gałąź Al-Kaidy, organizacja Al-Sahab. Bin Laden ma na nim zwracać się bezpośrednio do Amerykanów.

Agencja Intelcenter, zajmująca się monitorowaniem stron islamskich poinformowała, że wideo na stronie ma się pojawić w ciągu najbliższych 72. godzin, jeszcze przed szóstą rocznicą ataków z 11. września 2001 roku.

Źródło: Reuters, APTN

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA