Świat

"Biały Dom nie powinien przepraszać Polaków. Oni zamordowali miliony Żydów."

Świat

debbieschlussel.comAmerykanka lubi szokować

- Barack Obama nie pomylił się mówiąc o polskich obozach śmierci. To nie była gafa. Polska ponosi współodpowiedzialność za Holocaust. To fakt - napisała na swoim blogu konserwatywna amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel i zestawia polskie godło ze swastyką. Potomkini polskich Żydów wywołała tym samym burzę. Informacja o jej tekście trafiła do Polski i rozpoczął się masowy atak polskich internautów.

Schlussel urodziła się w USA, a jej rodzicami są Żydzi polskiego pochodzenia. Jak pisze na swoim blogu dziennikarka, znaczna część jej rodziny zginęła podczas wojny z rąk Polaków, którzy "z radością" pozbywali się Żydów. Obszerny wpis poświęcony domniemanemu dobrowolnemu i masowemu wsparciu Holokaustu przez Polaków umieściła na swoim blogu po tym, jak Barack Obama użył sformułowania "polskie obozy śmierci".

"Polska ponosi odpowiedzialność za Holokaust"

Dziennikarka znana z kontrowersyjnych wypowiedzi, które zazwyczaj mają mocno antyislamski wyraz, autorytatywnie oznajmiła, iż Obama wcale się nie pomylił. Afera z gafą prezydenta jest jej zdaniem rozdmuchana i niepotrzebnie ciągnięta przez część republikanów.

- Polacy zamordowali miliony Żydów, obsługiwali obozy śmierci, wymordowali niemal całą moją rodzinę i setki tysięcy innych rodzin żydowskich. To nie było dzieło tylko nazistów. To było działanie dziesiątek tysięcy chętnych Polaków, którzy zajęli istotne miejsce wśród katów Hitlera - napisała Amerykanka.

W ocenie dziennikarki, Niemcom okupacja Polski przyszła "łatwo" ponieważ Polacy bez szemrania "przymowali rozkazy" okupantów. - Polska policja z radością współpracowała z SS przy aresztowaniach Żydów - napisała Schlussel. Jej zdaniem oczekiwanie przez Polaków przeprosin od Waszyngtonu jest śmieszne, ponieważ obozy śmierci były "polskie". Jan Karski miał być natomiast, według Schlussel, wyjątkiem wśród mas Polaków, które "nienawidziły Żydów i z radością oraz dumą wydawały ich nazistom".

- Biały Dom nigdy nie powinien przepraszać Polaków. Obozy śmierci istniały w polsce z prostego powodu: polskiego współudziału w Holokauście i świadomoej współpracy z nazistami. Polska ponosi odpowiedzialność za Holokaust. Każdy kto twierdzi inaczej jest kłamcą - pisze Amerykanka. Cały wpis na blogu został okraszony zestawieniem godła Polski z flagą III Rzeszy i podpisem "Te dwie rzeczy wcale nie wykluczają się nawzajem".

"Do wszystkich polskich antysemitów, spadajcie z mojej strony!"

Informacja o tekście Schlussel przedostała się do polskich internatów, którzy szybko rozpoczęli masowy "atak" na blog i facebookową stronę dziennikarki. Jak twierdzi ona sama, z powodu wielkiego obciążenia jej strona padła "ponieważ jakaś polska strona wysyła do mnie cztery tysiące antysemitów na godzinę". Ma również otrzymywać masę email pełnych antysemickich tekstów.

Najbardziej widoczna "walka" rozgrywa się na fanowskiej stronie Schlussel na Facebooku. Wpisy Amerykanki dotyczące "sprawy polskiej" są kilka, lub nawet kilkanaście tysięcy razy komentowane, głównie przez Polaków. Większość wpisów sugeruje, aby dziennikarka poduczyła się historii, jednak niestety znaczna część jest pełna agresywnych i obraźliwych tekstów, czasem o zabarwieniu antysemickim. Ona sama pisze: "Do wszystkich polskich antysemitów, spadajcie z mojej strony! Wiem, że lubicie zaprzeczać, że pomogliście zamordować trzy miliony Żydów, po wiekach pogromów".

Warto podkeślić, iż Schlussel nie po raz pierwszy wywołuje kontrowersje. Dziennikarka sympatyzuje ze skrajnymi republikanami i jest znana z skrajnie antymuzułmańskich poglądów. Po zabiciu Osamy bin Ladena napisała "Jeden z głowy, zostało 1,8 miliarda".

Autor: mk//gak / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: debbieschlussel.com

Raporty:
Pozostałe wiadomości