Działania Białorusi przy polskiej granicy. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński: zagrożenie jest bardzo realne

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP

Zagrożenie jest bardzo realne - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w wywiadzie dla telewizji CNN, odnosząc się do białoruskich działań przy polskiej granicy. Jak przewidywał, Białoruś będzie podejmować wiele prób infiltracji i próbować zdestabilizować nasz kraj przed jesiennymi wyborami.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński był pytany w piątek na antenie amerykańskiej stacji CNN o zagrożenia płynące z Białorusi w kontekście wtargnięcia białoruskich śmigłowców w polską przestrzeń powietrzną oraz spotkania przywódców Polski i Litwy w Suwałkach.

Białoruskie śmigłowce w rejonie Białowieży

- Niestety, zagrożenie jest bardzo realne. Mimo, że prawdopodobnie te małe grupy najemników z Grupy Wagnera i być może inni nie będą próbować przeprowadzać inwazji na pełną skalę, z pewnością poczynią wiele prób infiltracji naszego terytorium i ataków na naszą granicę, w tym używając do tego nielegalnych imigrantów - powiedział podsekretarz stanu MSZ.

"Oni są gotowi, by destabilizować nasz kraj przed wyborami"

Jak dodał, reżim Łukaszenki nadal zwozi na Białoruś grupy migrantów z Bliskiego Wschodu i transportuje ich na granice z Polską i państwami bałtyckimi.

- Widzimy obecnie coraz większe ich liczby, zwłaszcza w Polsce, bo oni są gotowi, by destabilizować nasz kraj przed wyborami. To jest plan gry, który stosują bardzo często - ocenił minister.

CZYTAJ TAKŻE: Wagnerowcy ćwiczą przy polskiej granicy. "Może dojść do kolejnych prowokacji"

Zaślepka materiału TVN24GO
Turyści Putina. Czym jest Grupa Wagnera
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//rzw

Źródło: PAP