TVN24 | Świat

Ambasador Francji w Mińsku "głośno mówił o łamaniu praw człowieka". Został wydalony z Białorusi

TVN24 | Świat

Autor:
ads//rzw
Źródło:
PAP
Łatuszka: trzeba wreszcie uznać Łukaszenkę i jego reżim za międzynarodową organizację terrorystyczną
Łatuszka: trzeba wreszcie uznać Łukaszenkę i jego reżim za międzynarodową organizację terrorystyczną TVN24
wideo 2/3
TVN24Łatuszka: trzeba wreszcie uznać Łukaszenkę i jego reżim za międzynarodową organizację terrorystyczną

Ambasador Francji w Mińsku Nicolas de Bouillane de Lacoste wyjechał z Białorusi na żądanie tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. "Ambasador nie przedstawił listów uwierzytelniających Łukaszence i głośno mówił o łamaniu praw człowieka" - napisał w mediach społecznosciowych o decyzjach Mińska Franak Wiaczorka, doradca liderki demokratycznej opozycji na Białorusi Swiatłany Cichanouskiej.

Rzecznik francuskiej ambasady w Mińsku, cytowany przez agencję AFP, poinformował, że ministerstwo spraw zagranicznych Białorusi zażądało, by ambasador Francji wyjechał przed 18 października. Dodał, że dyplomata opuścił już Białoruś, żegnając się wcześniej z personelem placówki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Głośno mówił o łamaniu praw człowieka"

"To kolejny dyplomata z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, który został zmuszony przez reżim do opuszczenia Mińska" - skomentował w mediach społecznościowych Franak Wiaczorka, doradca do spraw międzynarodowych liderki demokratycznej opozycji na Białorusi Swiatłany Cichanouskiej.

"Ambasador nie przedstawił listów uwierzytelniających Łukaszence i głośno mówił o łamaniu praw człowieka. Drogi ambasadorze, dziękujemy za twoją solidarność i wierność zasadom" - napisał Wiaczorka.

Autor:ads//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.by/Twitter @franakviacorka