Adwokatka Maryi Kalesnikawej zatrzymana

Autor:
akw//rzw
Źródło:
PAP

Ludmiła Kazak, adwokatka reprezentująca białoruską opozycjonistkę Maryję Kalesnikawą, została zatrzymana przez milicję w związku z postępowaniem administracyjnym. Potwierdziła to rzeczniczka mińskiej milicji. Wcześniej rodzina informowała o zaginięciu kobiety.

Rzeczniczka stołecznej milicji Natalla Hanusiewicz poinformowała agencję Interfax-Zachód, że adwokatka Ludmiła Kazak została zatrzymana "w związku z postępowaniem administracyjnym". Nie podano, za jaki konkretnie czyn prawniczka została zatrzymana. Kazak przebywa w jednym z mińskich komisariatów. Wcześniej w czwartek portal TUT.by poinformował, że Kazak jest poszukiwana przez rodzinę, która od około godziny 14 straciła z nią kontakt. Mąż prawniczki zamierzał zgłosić jej porwanie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kalesnikawa oskarżona

Kazak jest adwokatką Maryi Kalesnikawej, członkini prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, która przebywa w areszcie, w którym może pozostać do listopada. Opozycjonistka jest podejrzewana o wezwania do przejęcia władzy w ramach postępowania przeciwko Radzie Koordynacyjnej.

>> Co się stało z Maryją Kalesnikawą?

Zanim trafiła do aresztu, Kalesnikawa została porwana przez niezidentyfikowane osoby w centrum Mińska i przez ponad dobę nie było znane miejsce jej pobytu. Potem okazało się, że została zatrzymana przez funkcjonariuszy struktur siłowych.

Maryja Kalesnikawa walczy z reżimem Łukaszenki Jelena Tołkaczewa/TUT.by

Autor:akw//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jelena Tołkaczewa/TUT.by

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości