Świat

Bezcenny skarb kapitana. "Spojrzenie na dżunglę od wewnątrz"

Świat

TVN24 / "Solo Amazon Expedition" Marcin GienieczkoMarcin Gienieczko dzięki peruwiańskiemu kapitanowi wie, że da sobie radę w każdej sytuacji

Marcin Gienieczko 30 sierpnia ukończył 5-dniowy kurs sztuki survivalu, który prowadził kapitan Peruwiańskich Sił Powietrznych. Wiedza od tak doświadczonego i obytego z amazońską dżunglą człowieka jest bezcenna. - Dał mi spojrzenie na dżunglę od wewnątrz - podkreślił Gienieczko w rozmowie z TVN 24.

Sztuka przetrwania w amazońskiej dżungli stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej wytrawnych podróżników.

Przebywający w Peru Marcin Gienieczko 25 sierpnia rozpoczął 5-dniowe szkolenie z kapitanem Peruwiańskich Sił Powietrznych, ucząc się rytmu dżungli i walki z jej zagrożeniami.

Dwa dni teorii i trzy dni w dżungli dały mu coś bezcennego - wiedzę i doświadczenie.

Bezcenny skarb - wiedza i doświadczenie

- Dał mi spojrzenie na dżunglę od wewnątrz - podkreślał Marcin Gienieczko w rozmowie z TVN 24.

Po pięciodniowym szkoleniu polski podróżnik dowiedział się m.in. skąd czerpać pitną wodę i jakich owoców się wystrzegać. Miał również okazję "zapoznać się" z lokalną fauną.

- Jednej nocy do mojego śpiwora próbował wślizgnąć się wąż - relacjonował podróżnik w rozmowie z TVN 24. Na szczęście intruz okazał się być niewielką, choć silną, anakondą.

Coś z niczego

Marcin nauczył się również jak bez pomocy specjalnych narzędzi, materiałów czy choćby lin zbudować zamiennik swojego canoe. Dzięki temu nawet ewentualna utrata aktualnego środka transportu nie jawi się jako katastrofa, która zakończyłaby wyprawę.

Marcin bez trudu zbudowałby po prostu własną tratwę, co udowodnił w trakcie szkolenia. Skonstruowana przez niego "łódka" nie rozpadła się i zabrała podróżnika na próbny rejs.

- Wówczas przekonałem się, ile piranii mieszka w tych wodach - opowiadał Gienieczko.

Podczas wyprawy Marcin na regularnie wysyła sygnał ze swojego nadajnika satelitarnego. Dzięki temu będzie możesz na bieżąco śledzić, jaką drogą podąża


Autor: ///mb / Źródło: TVN24 | "Solo Amazon Expedition" Marcin Gienieczko

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gienieczko | "Solo Amazon Expedition" | Marcin Gienieczko | "Solo Amazon Expedition"

Raporty: