Bernie Sanders w szpitalu. "Ból w klatce piersiowej"

TVN24


Senator Bernie Sanders, ubiegający się o prezydencką nominację Partii Demokratycznej, jest w szpitalu. W czasie jednego ze spotkań wyborczych poczuł silny ból w klatce piersiowej. 78-letni polityk zawiesza kampanię i odwołuje zaplanowane na najbliższe dni spotkania - przekazał w oświadczeniu przedstawiciel jego sztabu wyborczego.

"Wczoraj wieczorem spotkania wyborczego senator Bernie Sanders poczuł dyskomfort w klatce piersiowej" - przekazał w komunikacie Jeff Weaver, wieloletni doradca polityka i przedstawiciel jego sztabu. "Po przeprowadzeniu badań lekarskich stwierdzono, że ma zatory w tętnicy. Pomyślnie założono dwa stenty (zabieg pozwalający na udrożnienie naczyń krwionośnych - red.)" - dodał.

Jak zapewnił Weaver, 78-letni senator z Vermontu "rozmawia i jest w dobrym nastroju", ale przez najbliższe dni "będzie odpoczywał". Wszystkie zaplanowane na ten czas spotkania Sandersa i inne wydarzenia kampanijne z jego udziałem zostają odwołane.

Najstarszy kandydat Partii Demokratycznej

Sanders zdecydował się w lutym na start w wyścigu o nominację prezydencką.

Jest najstarszym kandydatem starającym się o nominację demokratów w wyścigu o Biały Dom. Sam siebie określa jako "demokratycznego socjalistę". W 2016 roku wstrząsnął demokratycznym establishmentem, rzucając wyzwanie Hillary Clinton. Choć to ona ostatecznie została kandydatką tej partii na prezydenta, kampania Sandersa przyczyniła się do "odchylenia na lewo", które zdominowało politykę demokratów w czasie prezydentury Donalda Trumpa.

Autor: akw//rzw / Źródło: Reuters, nytimes.com