Szef Formuły 1 chwali Putina: mógłby rządzić Europą

TVN24


- Rosjanie mogą być dumni ze swojego prezydenta, bo wszystko robi dobrze. Dopóki żyję, rosyjski etap Grand Prix będzie się odbywać w Soczi - powiedział prezydent i szef Formuły 1, Bernie Ecclestone w wywiadzie dla telewizji RT. W sobotę wręczył nagrodę za najlepsze Grand Prix sezonu 2014.

W sobotę na autodromie w Soczi odbyła się ceremonia nagrodzenia organizatorów najlepszego Grand Prix Formuły 1 sezonu 2014. Bernie Ecclestone wręczył puchar wicepremierowi FR Dmitrijowi Kozakowi.

Putin na szefa Europy

- Władimir Putin postępuje właściwie w stosunku do Ukrainy - stwierdził w wywiadzie dla finansowanej przez Kreml telewizji RT (dawniej Russia Today) prezydent Formuły 1. - Dobrze rządzi państwem, dlatego Rosjanie naprawdę mogą być dumni z takiego prezydenta i jego działań - podkreślił.

- Nie trzeba zwracać uwagi na wszystkie te bzdury, które mówi się w Stanach Zjednoczonych czy w Europie, ponieważ byłoby naprawdę nieźle, gdyby to Putin kierował Europą. Putin wie, co robi. Jest nastawiony na zwycięstwo i osiągnie swój cel, a wszystkie te głupstwa, te sankcje - to całkowicie niewłaściwe podejście - powiedział Ecclestone.

Przyjacielskie rozmowy o życiu

Podczas rosyjskiego etapu Formuły 1 wielu dziennikarzy i ekspertów zwracało uwagę, że Ecclestone rozmawia po przyjacielsku z Władimirem Putinem na trybunach autodromu w Soczi. Jak podkreślił szef F1, rozmawiał z Putinem "w zasadzie o wszystkim, o życiu".

Ecclestone nie omieszkał też wyrazić swojego zdania o sytuacji na Ukrainie i reakcji Zachodu na działania Rosji.

Putin wie, co robi

- Problem polega na tym, że ludzie często rozprawiają o rzeczach, na których się nie znają. Wielu krajom dobrze by zrobiło, gdyby zajęły się swoimi wewnętrznymi problemami, a nie wsadzały nos w cudze sprawy, ponieważ jest wiele powodów, dla których ktoś postępuje tak czy inaczej. Putin zajął w stosunku do Ukrainy określone stanowisko, ale wie, co robi - podkreślił Ecclestone.

Inauguracyjny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji odbył się 12 października 2014 roku na torze Sochi Autodrom w Soczi. Zwyciężył Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa.

Autor: asz//rzw / Źródło: rt.com