Świat

Benedykt XVI: świętość jest obowiązkiem wszystkich

Świat

Aktualizacja:

- Czasem uważa się, że świętość to stan uprzywilejowany, zastrzeżony dla nielicznych wybrańców. W rzeczywistości zostanie świętym to zadanie każdego chrześcijanina, wręcz, moglibyśmy powiedzieć, każdego człowieka - mówił papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

- Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Święci, którym oddajemy chwałę, dają nam przykład miłości do Boga i do ludzi, owocnej współpracy z łaską Bożą i wspierają nas na naszych drogach świętości. Niech na tych drogach towarzyszy wam Boże błogosławieństwo - powiedział Benedykt XVI po polsku, do zgromadzonych na Placu św. Piotra Polaków.

- Do naszej modlitwy wysławiającej Boga i oddającej cześć błogosławionym duchom, które dzisiejsza liturgia ukazuje nam jako "wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków", przyłącza się modlitwa za spokój duszy tych, którzy poprzedzili nas w przejściu z tego świata do żywota wiecznego - dodał.

Msza święta w Grotach Watykańskich obok grobu Jana Pawła IITVN24

Dziś wczesnym rankiem w Grotach Watykańskich tuż obok grobu Jana Pawła II odprawiono mszę w intencji beatyfikacji i kanonizacji papieża-Polaka. Wzięło w niej udział około 100 osób, głównie przedstawicieli polskiego duchowieństwa. Po liturgii, której przewodniczył papieski ceremoniarz ksiądz Konrad Krajewski, złożono kwiaty na grobie Jana Pawła II.

Źródło: PAP