Świat

Benedykt XVI spotka się z Fidelem Castro?

Świat

Aktualizacja:

Rzecznik Watykanu ogłosił w piątek, że jakkolwiek nie ma takiego punktu w programie wizyty Benedykta XVI na Kubie, to jeśli jej były prezydent Fidel Castro "pragnie spotkania, papież z wielką przyjemnością się z nim zobaczy".

Ksiądz Federico Lombardi złożył taką deklarację podczas konferencji prasowej w Watykanie poświęconej podróży, którą Benedykt XVI odbędzie w dniach 23-28 marca do Meksyku i na Kubę.

Przy okazji

Agencja EFE pisze, powołując się na źródła kubańskie w Watykanie, że nie wyklucza się, iż do spotkania Benedykta XVI z Fidelem Castro dojdzie podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim w Hawanie. 27 marca papież spotka się z obecnym przywódcą Kuby, Raulem Castro.

Zapytany o stanowisko Watykanu w sprawie amerykańskiego embargo gospodarczego wobec komunistycznej Kuby, ksiądz Lombardi odparł: - Zgodnie z wielokrotnie już formułowanym stanowiskiem, Watykan jest przeciwko tej polityce. Embargo nie jest ani pozytywne, ani użyteczne. To jest coś, co przysparza cierpień ludności, ale nie służy osiągnięciu celu - dodał rzecznik Watykanu.

Źródło: PAP