Świat

Benedetto nr 16, czyli papież na San Siro

Świat


Benedykt XVI spotkał się na mediolańskim stadionie San Siro z 80 tysiącami wiernych, między innymi z nastolatkami przygotowującymi się do bierzmowania. Od kapitana klubu Inter Mediolan Javiera Zanettiego papież dostał koszulkę klubową z numerem 16.

Spotkaniu towarzyszył ogromny entuzjazm wiernych, którzy wielkim aplauzem zapewniali Benedykta XVI o swym wsparciu w trudnych dla niego chwilach burzy w Watykanie, związanej z kradzieżą tajnych dokumentów i listów z jego apartamentu.

- Dla nas czymś wspaniałym jest to, że możemy Ciebie powitać na tym stadionie, gdzie grają nasi mistrzowie. Chcemy Ci powiedzieć, że dla nas Ty jesteś naszym największym mistrzem i także trenerem olbrzymiej drużyny, jaką jest Kościół - powiedział jeden z młodych uczestników spotkania.

"To wy jesteście bohaterami"

Papież w przemówieniu apelował do młodych Włochów, by pielęgnowali "wzniosłe ideały". - Na tym słynnym stadionie piłkarskim dzisiaj to wy jesteście bohaterami - podkreślił Benedykt XVI wywołując żywiołową reakcję młodzieży. Papież przypomniał, także o obowiązku posłuszeństwa w rodzinie, gorliwości w nauce, wielkoduszności wobec innych.

Od obecnego na stadionie kapitana klubu Inter Javiera Zanettiego papież dostał koszulkę klubową z numerem 16. Wieczorem Benedykt XVI weźmie udział w czuwaniu z uczestnikami trwającego w Mediolanie VII Światowego Spotkania Rodzin.

Autor: km//gak / Źródło: PAP