Świat

Beckhamowie zabierają głos ws. Brexitu

Świat

UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku
UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 rokutvn24
wideo 2/26

David Beckham publicznie wsparł zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach Unii Europejskiej. Jego stanowisko poparła jego żona - Victoria. Zdjęcie z komentarzem popierającym przeciwników Brexitu błyskawicznie zyskało wielką popularność.

We wtorek słynny angielski piłkarz i ikona mody - David Beckham opublikował wspólne zdjęcie z Erikiem Cantoną z czasów, kiedy grali wspólnie w Manchesterze United. W ciągu 15 minut od publikacji polubiło je 50 tys. osób. Aktualnie to już ponad 300 tys. osób. W opisie zdjęcia 41-letni piłkarz napisał, że Brytania zawsze pozostanie "wielka", niezależnie od wyniku czwartkowego referendum. Wyjaśnił również dlaczego stanął po stronie zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

"Z tych powodów zagłosuję za pozostaniem"

"Żyjemy w dynamicznym i połączonym ze sobą świecie, gdzie wszyscy razem jesteśmy silni. Dla naszych dzieci (...) powinniśmy zmierzyć się z problemami świata razem, a nie osobno" - napisał Beckham. "Z tych powodów zagłosuję za pozostaniem" - podkreślił.

Beckham przywołał czasy, gdy grał w różnych europejskich klubach, w tym w Realu Madryt czy Paris Saint-Germain. "Te niesamowite europejskie miasta (...) powitały mnie i moją rodzinę, dając nam możliwość korzystania z ich unikalnych i inspirujących kultur" - dodał. Wspomniał również wspaniałych graczy - klubowych kolegów - którzy pochodzili z różnych europejskich krajów. Kilka chwil po publikacji Beckhama, premier Wielkiej Brytanii David Cameron napisał na Twitterze, że jest "zachwycony", że sportowiec poparł zwolenników pozostania w Unii Europejskiej.

Victoria zmienia zdanie

Przed południem stanowisko Beckhama poparła także jego żona - Victoria. Była piosenkarka i była członkini Spice Girls, obecnie właścicielka marki odzieżowej "Victoria Beckham", napisała: "Jestem dumna z Davida #remain [pozostanie w UE -red]".

Zwolennicy Brexitu i media przypomniały, że wcześniej Victoria była raczej eurosceptyczna. Jeszcze w 1996 roku, jako członkini Spice Girls w jednym z wywiadów stwierdziła: "Cały plan Europy federalnej jest śmieszny. Jesteśmy patriotkami." - Eurobiurokraci niszczą każdy kawałek narodowej tożsamości i indywidualności - dodała.

UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku
UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 rokutvn24
wideo 2/26

Autor: tmw/kk / Źródło: The Independent, The Telegraph, The Guardian

Tagi:
Raporty: