Świat

Szydło: dla Polski najważniejsze jest, że jest potwierdzona jedność Unii Europejskiej

Świat


To początek drogi zmian, które muszą nastąpić w Unii Europejskiej - oświadczyła premier Beata Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej. Dokument przyjęli przywódcy 27 państw UE i instytucji Wspólnoty. Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej.

- Dla Polski najważniejsze jest, że jest potwierdzona jedność Unii Europejskiej, że jest potwierdzona wola wśród wszystkich państw członkowskich, do tego, abyśmy razem, wspólnie budowali naszą przyszłość - powiedziała Beata Szydło w sobotę dziennikarzom.

Szefowa polskiego rządu oceniła, że teraz jest czas, aby przygotować dobre projekty, które "będą kolejnym krokiem, abyśmy mogli mówić o rozwijającej się, jednej i szczęśliwej Europie".

Deklaracja Rzymska, którą podpisali przywódcy 27 państw UE, wyznacza kierunki rozwoju Unii i podkreśla dotychczasowe osiągnięcia integracji.

"Będziemy działać wspólnie, w zależności od potrzeb w różnym tempie i z różnym nasileniem, podążając jednocześnie w tym samym kierunku" - głosi Deklaracja Rzymska, przyjęta w sobotę przez przywódców 27 państw i instytucji UE.

"Unia jest niepodzielona i niepodzielna" - podkreślono w dokumencie.

Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Udział w obchodach wzięli przywódcy 27 państw członkowskich, bez Wielkiej Brytanii, która przygotowuje się do opuszczenia Wspólnoty.

CZYTAJ WIĘCEJ O DEKLARACJI RZYMSKIEJ

Autor: tas / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości