Świat

"Witaj Facebooku!". Obama rozpoczyna dyskusję z internautami

Świat

Facebook - Barack ObamaObama założył konto na Facebooku

Prezydent USA Barack Obama otworzył swoją prywatną stronę na Facebooku. Pierwszy wpis prezydenta pojawił się o godz. 11.21 czasu lokalnego – podał dziennik "The New York Times". W ciągu kilku godzin stronę polubiło ponad 250 tys. osób.

"Witaj, Facebooku! W końcu i ja mam swoją stronę. Mam nadzieję, że pomyślicie o niej jako o miejscu, gdzie możemy prowadzić rzeczywistą rozmowę o najbardziej istotnych sprawach, z którymi boryka się nasz kraj, gdzie nie tylko możecie dowiadywać się wszystkiego bezpośrednio ode mnie, ale także dzielić się swymi przemyśleniami i historyjkami. (Będą także wpisy wyłącznie dla zabawy)" – napisał Obama.

W dziale informacje o użytkowniku zaznaczył: "Ojciec, mąż i 44. Prezydent Stanów Zjednoczonych". Wyraził nadzieję, że użytkownicy Facebooka będą mogli poznać bliżej jego pracę.

Obama chce dyskutować z internautami

Prezydent zaprosił użytkowników do wymiany poglądów na temat walki ze zmianami klimatycznymi. Podkreślił, że ma to szczególne znaczenie w przededniu zaplanowanego na koniec listopada-początek grudnia szczytu klimatycznego w Paryżu. "W czasach gdy z Facebooka korzysta trzech spośród czterech internautów, właśnie on wydaje się najlepszym miejscem do prowadzenia takiej dyskusji" – zaznaczył.

"Jest to kolejny krok Baracka Obamy w stronę komunikacji za pośrednictwem internetu" – zauważa autorka artykułu w NYT Christina Hausernov. "W lipcu 2013 roku założył konto na Twitterze, znane jako @potus. Ma ono w tej chwili ponad 5 mln zwolenników (followers). Od dawna istnieje też oficjalna strona prezydenta".

Komunikacją prezydenta ze społeczeństwem zajmuje się 20-osobowa grupa specjalistów od internetu – pisze. "Ich zadaniem jest wniesienie elementu spontaniczności do wizerunku prezydenta" – dodaje.

Nowa strona pokazuje amerykańskiego prezydenta w nieoficjalnym kontekście. Na stronie pojawiły się prywatne fotografie Obamy zamieszczone na tzw. osi czasu. Użytkownicy mogą zobaczyć małego Baracka z jego matką Stanley Ann Dunham, fotografię ze ślubu Baracka Obamy z Michelle Robinson w Chicago w październiku 1992 roku, zdjęcie Obamy jako senatora ze stanu Illinois oraz z zaprzysiężenia na prezydenta USA w styczniu 2009 roku.

Autor: kło\mtom / Źródło: PAP, tvn24.pl