Świat

Obama do kobiet: nie jesteście doskonałe, ale jesteście lepsze niż my

Świat


Jestem absolutnie pewien, że jeśli przez dwa lata każdy kraj byłby rządzony przez kobiety, to widzielibyśmy znaczącą ogólną poprawę właściwie we wszystkim - oświadczył Barack Obama podczas pobytu w Singapurze. Były prezydent USA wykluczył swój powrót do polityki.

W poniedziałek Barack Obama wziął udział w Singapurze w konferencji na temat przywództwa.

Zwracając się do kobiet, były prezydent USA powiedział: - Nie jesteście doskonałe, ale mogę powiedzieć, że bezsprzecznie jesteście lepsze niż my.

Dodał, iż jest "absolutnie pewien, że jeśli przez dwa lata każdy kraj byłby rządzony przez kobiety, to widzielibyśmy znaczącą ogólną poprawę właściwie we wszystkim".

Warto zaznaczyć, że w Singapurze prezydentem jest kobieta - Halimah Yacob.

Obama chce "zejść z drogi" młodym

Zapytany, czy rozważa powrót do polityki, 58-letni Obama stwierdził, że "starzy mężczyźni" u władzy tylko uniemożliwiają postęp. W jego ocenie to najczęściej oni "nie schodzą z drogi" przy rozwiązywaniu problemów.

Przywódcy polityczni - podkreślił Obama - powinni pamiętać, że są od "wykonania pracy", a nie "wzmacniania poczucia własnej wartości czy swojej własnej władzy".

Prezydent przez dwie kadencje

Obama był prezydentem USA z ramienia Partii Demokratycznej w latach 2009-2017. Od opuszczenia Białego Domu rzadko wypowiada się publicznie na tematy polityczne. Wraz z żoną Michelle prowadzi fundację, której jednym z celów jest wspieranie młodych przywódców na całym świecie.

Autor: momo//rzw//kwoj / Źródło: PAP