Balet w domowej kuchni. "Bardzo tęsknimy za naszymi widzami"

TVN24 | Świat

Autor:
tas
Źródło:
Rossijskaja Gazieta, Interfax tvn24.pl
Petersburski balet w "samoizolacji"

Artyści zamkniętego Teatru Michajłowskiego w Petersburgu udostępnili widzom nagranie z nietypowym przedstawieniem. Zatańczyli w domu, używając jako rekwizytów garnków, ręczników i mopa.

"Bardzo tęsknimy za swoim widzami" - napisali na Facebooku artyści Teatru Michajłowskiego w Petersburgu, który - podobnie jak inne placówki w Rosji - został zamknięty w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Teatr jest zamknięty od ponad trzech tygodni, spektakle zostały odwołane, gwiazdy baletu muszą przebywać w samoizolacji.

"Aby nie stracić formy, tańczą w domu, wykonując nawet proste czynności" - przekazała rządowa "Rossijskaja Gazieta". "Kontynuują trening. W czasie tańca zmywają naczynia i zamiatają podłogę" - podała. W charakterze rekwizytów artyści użyli garnków, talerzy, ręczników i mopa.

Nagranie powstało z inicjatywy znanego tancerza baletowego Iwana Wasiliewa, który wystąpił w "przedstawieniu" wraz ze swoją żoną, również tancerką baletu, Marią Winogradową. Wzięli w nim udział także inni tancerze i tancerki teatru.

Liczba zakażeń przekroczyła dziesięć tysięcy

Jak podała w czwartek agencja Interfax, powołując się na służby medyczne, liczba zakażeń koronawirusem w Rosji wzrosła do 10 131. W ciągu ostatniej doby odnotowano 1459 przypadków zachorowań. Zmarło 76 osób.

Ograniczenia w funkcjonowaniu wielu dziedzin życia zostały wydłużone do 30 kwietnia. W większości regionów kraju obowiązuje nakaz samoizolacji dla mieszkańców, zostały zamknięte centra handlowe, zakłady usługowe i parki. W połowie marca ministerstwo kultury zdecydowało także o zamknięciu muzeów, teatrów, filharmonii i kin.

Autor:tas

Źródło: Rossijskaja Gazieta, Interfax tvn24.pl