Szef MSW Austrii: zamachowiec działał najprawdopodobniej sam

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Austrii Karl Nehammer oświadczył w środę, że analiza ponad 20 tysięcy przekazanych policji zapisów wideo potwierdziła teorię, iż zamachowiec, który ostrzelał w poniedziałek w centrum Wiednia przypadkowe osoby, działał prawdopodobnie w pojedynkę. W zamachu zginęły cztery osoby.

Minister spraw wewnętrznych Austrii Karl Nehammer przyznał w środę na konferencji prasowej, że choć Federalny Urząd Ochrony Konstytucji i Zwalczania Terroryzmu (BVT) otrzymał od analogicznych służb słowackich informację o próbie dokonania przez przyszłego zamachowca zakupu amunicji na Słowacji, to nie potraktowano tego we właściwy sposób.

- Najwyraźniej na dalszym etapie komunikacja funkcjonowała nie tak jak trzeba - ocenił Nehammer, deklarując jednocześnie zamiar powołania niezależnej komisji śledczej dla zbadania tej sprawy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Szef MSW Austrii oświadczył, że po analizie ponad 20 tysięcy przekazanych policji zapisów wideo potwierdza się teoria, iż zamachowiec, który ostrzelał w poniedziałek w centrum Wiednia przypadkowe osoby, uśmiercając cztery z nich, działał w pojedynkę. Karl Nehammer przekazał, że terrorysta zranił też ponad 20 innych ludzi, niektórych z nich ciężko, zanim został zastrzelony przez policję.

Zaznaczył, że choć terrorysta działał najprawdopodobniej sam, to wprowadzone w związku z potencjalnym zagrożeniem ograniczenia pozostaną na razie w mocy.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości