Napad na kościół w Wiedniu. Zakonnicy zakuci w kajdanki i ograbieni

Świat


Kilka osób zostało rannych w czwartkowym ataku dwóch mężczyzn w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf - podały austriackie media. W poszukiwanie sprawców ataku zaangażowano jednostki specjalne policji.

"Około godziny 13:30 dwóch nieznanych sprawców napadło na kilku zakonników w klasztornym kościele Marii Niepokalanej w Strebersdorf" - podała wiedeńska policja, relacjonując wydarzenia z czwartku. Strebersdorf jest częścią dzielnicy Floridsdorf.

Zakuci i ograbieni

Duchowni mieli zostać zakuci w kajdanki, zakneblowani i ograbieni. Napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Zakonnikom udało się uwolnić po kilku godzinach, dopiero wówczas mogli zawiadomić policję. Jak relacjonowali, napastnicy byli wobec nich bardzo brutalni. Według zeznań jednego z nich, ranni leżeli w kałużach krwi.

Policja potwierdziła, że rannych jest pięć osób, w tym jedna ciężko. Ranni w ataku to bracia zakonni w wieku od 56 do 68 lat. Wszyscy przebywają w szpitalu. Najstarszy z nich ma poważne obrażenia głowy po pobiciu.

Pościg za sprawcami

W akcji poszukiwania sprawców zaangażowano między innymi policyjne jednostki specjalne WEGA i Cobra. Jak podawały lokalne media, nad kościołem krążył policyjny śmigłowiec.

Obszar wokół miejsca zdarzenia został zamknięty przez służby. Policja na razie nie podejrzewa, by atak miał podłoże terrorystyczne.

Do napaści doszlo w dzielnicy Floridsdorf w Wiedniu

Autor: momo/asty / Źródło: PAP, Cronen Zeitung, Kurier, OE24