TVN24 | Świat

Novak Djoković w areszcie czeka na decyzję w sprawie deportacji

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Djoković w areszcie czeka na decyzję ws. deportacji
ReutersDjokovic w areszcie czeka na decyzję ws. deportacji

Prawnicy Novaka Djokovicia poinformowali, że serbski tenisista trafił w sobotę do aresztu administracyjnego w Melbourne. Ma tam czekać na decyzję sądu w sprawie jego wniosku o zablokowanie deportacji.

Numer jeden światowego tenisa Novak Djoković trafił w sobotę do aresztu administracyjnego w Melbourne, gdzie ma oczekiwać na decyzję sądu w sprawie jego wniosku o zablokowanie deportacji - poinformowali prawnicy serbskiego tenisisty.

Świadkowie cytowani przez agencję Reutera z kolei widzieli, jak Djoković około godziny 5.30 czasu polskiego został przywieziony do zamienionego w areszt imigracyjny hotelu Park. Sąd federalny ma rozpatrywać sprawę Djokovica w niedzielę. Początek rozprawy zaplanowano na godzinę 9:30 czasu lokalnego.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Serbski tenisista Novak DjokovićDIEGO FEDELE/PAP/EPA

W piątek minister ds. imigracji Australii Alex Hawke poinformował, że rząd po raz drugi cofnął wizę Serba. - Obecność w Australii Djokovicia, który nie jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, może wywołać nastroje antyszczepionkowe - oświadczył Hawke po ponownym przesłuchaniu Serba przez służby imigracyjne i zasugerował, że Djoković powinien zostać wydalony z Australii.

Zwolnienie z obowiązku szczepienia

Mający na koncie dziewięć triumfów w rozgrywanej w Melbourne imprezie zawodnik z Belgradu w poprzedni wtorek poinformował, że otrzymał zwolnienie lekarskie z obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19 i rusza w podróż do Australii. Służby graniczne cofnęły jednak jego wizę i prosto z lotniska został zabrany do hotelu, gdzie są zakwaterowane także osoby ubiegające się tam o azyl.

W poniedziałek sąd w Melbourne nakazał natychmiastowe wypuszczenie słynnego tenisisty. Jego prawnicy we wniosku złożonym w sobotę argumentowali, że został on zwolniony z obowiązku szczepienia ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, który uzyskał 16 grudnia.

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: DIEGO FEDELE/PAP/EPA