TVN24 | Świat

Ciała saudyjskich sióstr znalezione w apartamencie. "Śledczy nie byli w stanie ustalić, w jaki sposób zmarły"

TVN24 | Świat

Autor:
momo/dap
Źródło:
CNN
Sydney na nagraniach archiwalnych
Sydney na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters
wideo 2/2
Archiwum ReutersSydney na nagraniach archiwalnych

Australijska policja ustaliła tożsamość dwóch kobiet, których ciała znaleziono w zeszłym miesiącu w apartamencie w Sydney. To były siostry pochodzące z Arabii Saudyjskiej. Śledczym nie udało się jednak ustalić przyczyny ich śmierci. Policja zaapelowała o wszelkie informacje, które mogą pomóc w rozwiązaniu sprawy.

7 czerwca w jednym z apartamentów w Sydney policja znalazła ciała dwóch kobiet. Okazało się, że były to 24-letnia Asra Abdullah Alsehli i jej 23-letnia siostra Amaal Abdullah Alsehli - poinformowała w środę policja z Nowej Południowej Walii. Siostry przybyły z Arabii Saudyjskiej do Australii w 2017 roku.

"Śledczy nie byli w stanie ustalić, w jaki sposób kobiety zmarły" - przekazała w oświadczeniu policja. "Okoliczności ich śmierci są niecodzienne, ponieważ (na zwłokach) nie znaleziono żadnych obrażeń" - dodano.

W komunikacie poinformowano też, "że kobiety nie żyły już jakiś czas, zanim zostały znalezione".

24-letnia Asra Abdullah Alsehli i jej 23-letnia siostra Amaal Abdullah Alsehli NSW Police Force/twitter

Inspektor Claudia Allcroft zaapelowała, by każdy, kto może mieć informacje w tej sprawie, zgłosił się na policję. Jak dodała, każda poszlaka może okazać kluczem do rozwiązania zagadkowej śmierci kobiet.

- Śledczy są zainteresowani rozmową z każdym, kto mógł widzieć lub kto może mieć informacje o aktywności kobiet w dniach i tygodniach poprzedzających ich śmierć, do której doszło - jak sądzimy - na początku maja - oznajmiła Allcroft.

Konsulat saudyjski w Sydney opublikował oświadczenie na Twitterze w tej sprawie. Przekazał, że jest w kontakcie z władzami australijskimi. "Konsulat składa również szczere kondolencje rodzinie zmarłych" - dodano we wpisie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/dap

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: NSW Police Force/twitter

Pozostałe wiadomości