Atrakcyjna praca. Ale tylko dla gejów

TVN24

Aktualizacja:
TVN24Praca tylko dla geja to dyskryminacja?

Wysokie zarobki, premie, służbowy smartfon, a nawet samochód - tak atrakcyjną ofertę pracy przygotowała spółka Play Gay Italia, reklamująca się jako największy portal gejowski w Europie. Ale stawia warunek: pracownicy muszą być gejami - pisze "Rzeczpospolita".

Jak pisze "Rz", Play Gay Italia w ogłoszeniach zamieszczonych w internecie szuka m.in. projektantów stron internetowych, programistów komputerowych, asystentów i asystentek oraz pracowników biura prasowego.

Warunki pracy są bardzo atrakcyjne: umowa na czas nieokreślony, 17 tys. euro rocznie wynagrodzenia, premie, 13. i 14. pensja, służbowy smartfon, a nawet służbowy samochód smart. Według ogłoszenia, o pracę mogą starać się i kobiety, i mężczyźni, ale tylko ci "należący do świata gejów". Inni nie będą brani pod uwagę.

Hetero- dziękujemy

Przekonał się o tym dziennikarz gazety "Libero", który zgłosił się do pracy jako sympatyk idei równouprawnienia różnych orientacji seksualnych. Zaznaczył jednak, że nie jest gejem - wówczas mu podziękowano.

"Libero" przypomina, że włoskie prawo zabrania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i zastanawia się, jak spółka sprawdzi, czy kandydat faktycznie pochodzi z "gejowskiego świata".

Źródło: Rzeczpospolita