TVN24 | Świat

Atak Rosji na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Rosyjski pocisk uderzył w centrum handlowe w Krzemieńczuku. Zabici i ranni
Rosyjski pocisk uderzył w centrum handlowe w Krzemieńczuku. Zabici i ranniFacebook/Володимир Зеленський/Nexta TV
wideo 2/3
Facebook/Володимир Зеленський/Nexta TVRosyjski pocisk uderzył w centrum handlowe w Krzemieńczuku. Zabici i ranni

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 125. dzień. Prezydent Rosji Putin i osoby odpowiedzialne zostaną pociągnięte do odpowiedzialności - napisali we wspólnym oświadczeniu przywódcy państw grupy G7 w związku z rosyjskim atakiem na centrum handlowe w Krzemieńczuku na Ukrainie. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Prezydent Rosji Putin i osoby odpowiedzialne zostaną pociągnięte do odpowiedzialności - napisali we wspólnym oświadczeniu przywódcy państw grupy G7 w związku z rosyjskim atakiem na centrum handlowe w Krzemieńczuku na Ukrainie. Zginęło tam 20 osób.

> Rosyjskie wojsko ostrzelało ludzi, którzy przyszli po wodę w Lisiczańsku w obwodzie ługańskim - poinformował szef władz tego regionu Serhij Hajdaj. Jak dodał, co najmniej osiem osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych.

> Dwa rosyjskie pociski wystrzelone z bombowców Tu-22M3 trafiły w centrum handlowe w Krzemieńczuku. Bilans ofiar rośnie z godziny na godzinę.

> Wojsko rosyjskie ostrzelało Charków na wschodzie Ukrainy. Pociski spadły na podwórza i ulice. Pięć osób zginęło, a 22, w tym pięcioro dzieci, zostały ranne - poinformował szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow.

> Mieszkańcy Mariupola muszą polować na gołębie, żeby przeżyć. "Ptaki, które kiedyś dokarmiali w pobliżu teatru, są teraz ich pożywieniem" - napisała w poniedziałek rada miejska.

> Prezydent USA Joe Biden podniósł cła na pewne rosyjskie towary do 35 procent, co stało się możliwe dzięki odebraniu Rosji klauzuli największego uprzywilejowania. Nowe taryfy będą obejmować grupę towarów, których import nie został zakazany w ramach sankcji - podał Biały Dom.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości