TVN24 | Świat

Zełenski: Wyzwoliliśmy 1015 miejscowości. Przywracamy tam dostawy prądu, wodę, łączność, transport i usługi socjalne

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP TVN24
Zniszczona rosyjska przeprawa na Dońcu. Ukraińcy publikują nagranie
Zniszczona rosyjska przeprawa na Dońcu. Ukraińcy publikują nagranieReuters
wideo 2/21
ReutersZniszczona rosyjska przeprawa na Dońcu. Ukraińcy publikują nagranie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo opublikowanym w piątek późnym wieczorem powiedział, że ukraińscy żołnierze wyzwolili ponad tysiąc miejscowości. Stwierdził, że dzisiaj nikt nie może przewidzieć, jak długo potrwa wojna. Ale robimy wszystko, aby szybko wyzwolić nasz kraj – podkreślił.

- Kontynuujemy odbudowę byłych okupowanych terytoriów Ukrainy. Na dzień dzisiejszy wyzwoliliśmy 1015 miejscowości, plus sześć w ciągu ostatniego dnia. Przywracamy tam dostawy prądu, wodę, łączność, transport, usługi socjalne – powiedział Wołodymyr Zełenski w nagraniu wideo opublikowanym w piątek późnym wieczorem.

Ukraińcy odbudowują miejscowości pod CharkowemSERGEY KOZLOV/PAP/EPA

Ukraiński przywódca zaznaczył, że władze pamiętają każde miasto i każdą społeczność, która wciąż znajduje się pod okupacją. - Chersoń i Melitopol, Berdiańsk i Enerhodar, Mariupol, wszystkie miasta i miasteczka Donbasu. Stopniowe wyzwalanie obwodu charkowskiego dowodzi, że nie zostawimy nikogo wrogowi – powiedział Zełenski.

Zełenski: robimy wszystko, aby szybko wyzwolić nasz kraj

- Dzisiaj nikt nie może przewidzieć, jak długo potrwa ta wojna, ale robimy wszystko, aby szybko wyzwolić nasz kraj - stwierdził prezydent Ukrainy. - Aby tak się stało potrzebujemy pomocy naszych partnerów: z Europy, z całego świata - podkreślił Zełenski.

Prezydent Ukrainy skrytykował jednocześnie kraje, które blokują sankcje przeciwko Rosji lub pomoc dla Ukrainy, nie wymienił jednak z nazwy żadnego państwa. Powiedział, że konieczna jest większa presja na Moskwę społeczności międzynarodowej, gdyż Rosja wykorzystuje każdą sposobność do destabilizacji sytuacji nie tylko w Europie, ale także w innych częściach świata.

Wskazał, że blokowanie przez Rosjan ukraińskich portów i sama wojna mogą spowodować kryzys żywnościowy na świecie, w tym głód w wielu państwach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP TVN24

Źródło zdjęcia głównego: SERGEY KOZLOV/PAP/EPA

Tagi:
Raporty: