Ukraiński Sztab Generalny: Rosjanie rozstrzelali swoich żołnierzy, którzy chcieli trafić do niewoli

Autor:
pqv/adso
Źródło:
PAP

Jak poinformował w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosyjska Gwardia Narodowa (Rosgwardia) rozstrzelała sześciu żołnierzy, którzy chcieli oddać się do ukraińskiej niewoli.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek w pobliżu miejscowości Czystopilla w obwodzie zaporoskim, którego część znajduje się pod rosyjską okupacją. Takie działania mają na celu utrzymanie dyscypliny wojskowej i zapobieżenie szerzeniu się paniki wśród żołnierzy wojsk okupacyjnych - napisano w komunikacie sztabu.

Kadyrowcy w Rosgwardii

Rosgwardia, dowodzona przez generała Wiktora Zołotowa, byłego szefa osobistej ochrony Władimira Putina, została utworzona w 2016 roku na bazie Wojsk Wewnętrznych MSW Rosji. Znaczący odsetek żołnierzy tej formacji na rosyjskim Północnym Kaukazie stanowią tzw. kadyrowcy - oddziały specjalne przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał też, że w celu zdyskredytowania ukraińskiego dowództwa Rosjanie szerzą dezinformację o przygotowywaniu przez wojska ukraińskie ostrzału placówek medycznych na okupowanych terytoriach obwodu ługańskiego, w których leczą się ranni rosyjscy żołnierze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości